Můj druhý blog je tady
Velká grafická soutěž je zde..! || VGS ||


Jak na ikonku?

31. srpna 2009 v 10:43 | Miss Kiwi |  Manual
Výroba ikonky, nebo záhlaví apod...


Pokud nemáte program PhotoFiltre stáhni tady. Potom postupujte podle návodu, jak si vyrobit ikonku, můžete to použít i jako záhlaví, nebo tak. Pokud budete obrázek používat jako záhlaví nemusíte ho zmenšovat.
1)Otevři si PhotoFiltre a dej Soubor -- Nový
3) Šířku zvol 700 a výšku 300. Necháme to zatím větší, pač se s tim líp pracuje. Nakonec to zmenšíme. Barvu necháme bílou.
4) vybereme si nějaké obrázky a otevřeme je: Soubor -- Otevřít
5) V pravém sloupci zvolíme tvar Polygon nebo Laso (mě se líp racuje s Polygonem). Obrázky obtáhneme. A potom dáme pravé tlačítko myši -- Kopírovat. Na bílí podklad co jsme si vytvořili dáme --Vložit. to samé udělej i s tím druhým obrázkem.
Po vložení obrázku ho umístíme na dané místo a zmáčkneme ENTER. Pokud chceš obrázek zmenšit nebo zvětšit zmáčkni Shift + Alt aby se nezměnily proporce a obrázek zmenši.
6) Vznikne nám z toho tohle.
7) V pravém sloupci v nabídce zvol Kouzelnou hůlku a klikni s ní na bílou plochu. Obrázek se nám ohraničí.
8) V hlavní nabídce dej Filtry -- PhotoMasque...
9) V tabulce si zvol barvu a neprůsvitnost. Masku si vyber z přednastavené nabídky nebo si nějakou vyber zde. Pokud naobrázku jsou nějaká bílá místa postupuj stejně. Náš obázek potom vypadá takto:
10) Nyní stačí vložit motto stránky nebo adresu, prostě nějaký text. Aby to bylo zajímavé můžeš si nainstalovat fonty. Potom nahoře v panelu nástrojů zvol znak T. V tabulce pak zvol barvu, písmo, velikost a napiš text. Ten vlož do obrázku a umísti ho na správné místo.
11) Nyní si obrázek musíme zmenšit, protože ikonky bývají menší. Takže: Nahoře dej Obrázek -- Velikost obrázku a zvol šířku (já dávám 370), výška se vám sama nastaví. Pak dejte OK.
12) Obrázek si musíme uložit. Dáme: Soubor -- Uložit jako... Napiš si název souboru, ale POZOR: pod tím, kam píšeš název musíš zvolit typ: JPEG jinak ti to nepůjde dát na blog.cz.
No a obrázek vypadá takto:
Nevíš jak dát odkazovací ikonku na blog? Klikni sem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama